Menu

U19 Drenge - Liga 2 - årgang 04/05/06

Bagerst fra venstre: Kasper Holmsgaard, Rasmus Thoft, William Trenskow, Mads Buus Olsen, Frederik Sjøblom Christiansen, Jacob Christensen, Magnus Bech Aagaard, Victor Lunde Jensen, Frederik Ørsted Thomsen
Nederst fra venstre: Emil Sigfusson, August Zacho Bradsted, Ignacio Castillo, Marcus Jessen, Asger Francis Bonvin, Lukas Sølbeck Hansen, Sofus Theilmann Møller.
Manglende på billedet: Toni Pop, Emil Kellberg Frank, Axel Moen, Lasse Mumgård Andersen, Albert Strandquist, Jeppe Holmquist, Thomas Harrebæk
U19 Drenge træner i efteråret 22 tirsdag 17.00 - 19.00 på bane 13 og torsdag kl. 18.30 - 20.00 på kunstgræsbanen. 

 

Holdets stab

Træner
profil
Frederik Ørsted Thomsen
Træner
profil
Kasper Holmsgaard

StillingU19 Drenge Liga 2 (2004-05) 11M - forår 2023 • Pulje 311

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dronningborg B 0 0 0 0 0
2 Frederikshavn fI 0 0 0 0 0
3 Hadsten SK 0 0 0 0 0
4 Jammerbugt FC 0 0 0 0 0
5 Løgstør IF 0 0 0 0 0
6 Thisted FC 0 0 0 0 0
7 Aalborg Freja 0 0 0 0 0
8 Aalborg KFUM 0 0 0 0 0

KampprogramU19 Drenge Liga 2 (2004-05) 11M - forår 2023 • Pulje 311

Marts 2023

Hadsten SK
11. mar
Kl. 16.00
Ude
Hadsten Kunstgræs

Aalborg Freja

Aalborg Freja
19. mar
Kl. 13.30
Hjemme
Kunstgræsbanen Aalborg Freja

Jammerbugt FC

Dronningborg B
26. mar
Kl. 00.00
Ude
Dronningborg Stadion

Aalborg Freja
April 2023

Aalborg Freja
2. apr
Kl. 15.15
Hjemme
Kunstgræsbanen Aalborg Freja

Aalborg KFUM

Frederikshavn fI
10. apr
Kl. 14.00
Ude
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)

Aalborg Freja

Thisted FC
16. apr
Kl. 15.00
Ude
Lerpytter Anlæg

Aalborg Freja

Aalborg Freja
23. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Steka Bolig Park (Aal. Freja))

Løgstør IF

Aalborg Freja
30. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Steka Bolig Park (Aal. Freja))

Hadsten SK
Maj 2023

Jammerbugt FC
7. maj
Kl. 00.00
Ude
Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)

Aalborg Freja

Aalborg Freja
14. maj
Kl. 12.00
Hjemme
Steka Bolig Park (Aal. Freja))

Dronningborg B

Aalborg KFUM
21. maj
Kl. 00.00
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Aalborg Freja
Juni 2023

Aalborg Freja
4. jun
Kl. 12.00
Hjemme
Steka Bolig Park (Aal. Freja))

Frederikshavn fI

Aalborg Freja
11. jun
Kl. 12.00
Hjemme
Steka Bolig Park (Aal. Freja))

Thisted FC

Løgstør IF
18. jun
Kl. 00.00
Ude
Løgstør Stadion-Sparekassen Danmark

Aalborg Freja